Zlínská 50

ZLÍNSKOU 50 OVLÁDL KROSS BIKERANCH TEAM

ZLÍNSKOU 50 OVLÁDL KROSS BIKERANCH TEAM

11. ročník závodu Zlínská 50 přilákal v krásný podzimní den na start celkem 410 závodníků. 

 

V hlavním závodě složeném ze tří okruhů, který měřil 42 km s převýšením 1050 m, zvítězil Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch team) v čase 1:31:29. ,,Překvapila mě výborná konkurence a rychlé tempo hned po startu. Závod jsme si moc užili,” pochvaloval si Marek Rauchfuss, který přijel do Zlína i se svou přítelkyní Zuzanou Skalickou, ta obsadila mezi ženami krásné třetí místo. Jako druhý zvládl tři okruhy zajet Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice (1:31:54). ,,Snažil jsem se hned po startu roztrhat závodní pole, tak aby do technických pasáží tratě nejela velká skupina,” vysvětloval Strnka. To se mu podařilo a vepředu jela dlouho vedoucí pětičlenná skupina. ,,Ve druhém kole Rauchfuss ale zrychlil a na čele jsem s ním zůstal už jenom já a Tomáš Ševců.” Před vrcholem Majáku Marek Rauchfuss znovu zrychlil a definitivně se posunul na zlatou pozici. Třetí se umístil Tomáš Ševců z Amenity ExtremSport Team Zlín (1:32:19). Čtvrté místo obsadil David Bártek (Amenity ExtremSport Team Zlín) a pátý skončil Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice).

Loňské prvenství mezi ženami obhájila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch team, 1:51:02). Dvě minuty za ní projela cílovou branou Tereza Nesetová z IN-LIFE cycling team. Třetí byla již zmíněná Zuzana Skalická (Kross Bikeranch team, 2:03:45).

 

Na kratší 15km trase zvítězil mezi muži Pavel Dubčák (4Ever Cyklo Bulis, 36:27), v těsném závěsu za ním po technických problémech na trati přijel Karel Brudný (Bike 2000) a třetí se umístil Michal Novotný. Mezi ženami zvítězila Libuše Prchalová (4Ever Cyklo Bulis).

 

Dopoledne se mohli bikeři inspirovat při krátké besedě s Janou Pichlíkovou, Tomášem Ševců a Davidem Bártkem. V areálu závodu se o atmosféru postaral mj. zpěvák z Walesu Dale B Williams. Škola bikové techniky nabídla možnost přiučit se něco nového a ohlas měla hlavně u mladých začínajících závodníků.

 

,,Letošní ročník navštívilo oproti loňsku více závodníků, mírná změna trasy se setkala s pozitivními ohlasy a celkově se závod zase posunul o krok dále. Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí se v duchu fair-play. Rád bych poděkoval všem závodníkům, spolupořadatelům, sponzorům...” 

 

Zachovejte nám přízeň, těšíme se na vás 27. 9. 2020 na startu 12. ročníku Zlínské 50! 

 

Vaši pořadatelé Zlínské 50 :-)  

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"