Zlínská 50

TISKOVÁ ZPRÁVA

TISKOVÁ ZPRÁVA

V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Zázemí závodu vyroste pod Sportovní halou Novesta a závodníci se vydají do lesů nad Zlínem až k Hradu Malenovice a při cestě zpátky vystoupají k Majáku na Tlusté hoře. Delší trasa se jede na tři okruhy, měří celkem 42 km a má převýšení 1050 metrů. Méně náročnou variantou závodu je trasa dlouhá 15 km s převýšením 380 metrů, kterou zvládne zajet opravdu každý.

 

,,Když jsme před čtyřmi lety převzali závod od Cyklomaratontour, mnozí možná ani nepostřehli, že se něco změnilo…” vzpomíná stávající ředitel závodu Ondřej Kobliha.

,,Ani my sami jsme nečekali jak velké změny přinesou následující roky. Naše úsilí zachovat ve Zlíně velký cyklistický závod i přes překážky v podobě afrického moru prasat vedlo k přesunutí závodu ke sportovní hale a ke změně trasy. Loňský ročník závodu měl být jen provizorním řešením. Ptáte se proč jsme se letos nevrátili na původní trasu? Kdo by přijel po pěti letech do Zlína zazávodit si na Zlínskou 50, asi by ji nepoznal. Z klasického maratonu, kterých se u nás jezdí několik desítek za rok, se stal originální závod, který svým charakterem, troufnu si říct, nemá nikde u nás konkurenci.”

 

 

Ohlasy na novou tvář Zlínské 50 nás ale velmi mile překvapily! Psalo nám velké množství lidí, abychom tento okruhový formát zachovali a na starou trasu se už nevraceli. Závodníci i fanoušci si chválili rodinnější zázemí pod Sportovní halou, dobré parkování a dostupnost areálu. Kvitovali nově zřízenou fanouškovskou zónu cca 1,5 km od startu a cíle, kde mohli své oblíbence vícekrát za závod vidět. Kdo se vloni účastnil ví, že tam panovala opravdu bouřlivá atmosféra. Nechali jsme vyrobit fandítka, letos to budou trubky abychom diváky i závodníky ještě více podpořili... Zlínská 50 je určena především pro rekreační závodníky, sportovní amatérské nadšence a tak jsme jejich hlasy rádi zohlednili, vyslyšeli názory a zachovali trasu z roku 2018.

 

Zapracovali jsme na trase a přidali dva nové úseky. První bude v okolí malenovického hradu, kde využijeme krásné pěšiny v místech, kde se dříve jezdívaly památné cyklokrosové závody, tímto odpadne prašná ostrá zatáčka a přibude terénu. Druhá nová pasáž bude táhlý výjezd až k samotnému vysílači na Tlusté hoře s následným krásným sjezdem. Po těchto změnách dojde k mírnému prodloužení trasy, drobně přibude převýšení a procentuálně ubyde asfaltu. Ovšem závodníci se nemusí obávat! Tyto změny jsou kosmetické a stále platí že Zlínská 50 je závod pro širokou veřejnost a zvládne ji opravdu každý.

Jak se už stalo tradicí, přivítáme ve Zlíně i špičkové české závodníky a reprezentanty. Minulé ročníky ovládl Martin Stošek, který je letos nejlepším českým maratóncem. Letos se mu podařilo vyhrát Mistrovství republiky v Mostě, přidal vítězství na závodě Světové série UCI v Dolomitech, Elbě a Malevilu. Vyhrál také nedaleký Šela maratón v Lipníku n. Bečvou. Ikonou Zlínské 50 je i veleúspúspěšná stálice českého MTB Jana Pichlíková, několikanásobná mistryně české republiky a reprezentantka. Zlínské 50 se taktéž účastnil Honza Škarnitzl účastník olympiád v Londýně a Riu de Janeiru, pravidelný účastník světových pohárů, mistrovství světa a několikanásobný mistr republiky.

Samozřejmostí bude také doprovodný program. Těšit se můžete na bikovou školu techniky pod vedením závodníků Amenity Extremsport Zlín, nebo také hudební koncert.

Zlínská 50 má tendenci stát se rodinným pohodovým závodem na konci sezony, kde se na jedné startovní čáře potkají jak profesionální jezdci, tak nadšení amatéští sportovci, kteří se porovnají na jedné nenáročné trase. Snažíme se také o maximální zajištění závodu a nabídnout závodníkům i divákům maximální komfort a zábavu.

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"