Zlínská 50

STOŠEK ZKOMPLETOVAL HATTRICK NA ZLÍNSKÉ 50

STOŠEK ZKOMPLETOVAL HATTRICK NA ZLÍNSKÉ 50

V neděli 30. září v pravé poledne odstartoval už 11. ročník závodu Zlínská 50. Hattrick na tomto závodě dokázal vybojovat letošní král českých maratonů Martin Stošek.

Stošek zkompletoval hattrick na Zlínské 50
 

Pořadatelé byli nuceni opustit tradiční trasu i zázemí závodu, a to kvůli rozšíření afrického moru prasat a zákazu vstupu do míst, kde se nachází nejhezčí pasáže původní trasy. Zázemí se podařilo zachovat v centru města a závodníci se po startu od sportovní haly Euronics vydali do lesů a kopců na úbočí Tlusté hory až k Malenovickému hradu. Oblíbeného závodu na konci sezony se v neděli 30. září zúčastnilo 377 závodníků. Na výběr měli dvě trasy. Dlouhá 42 km trasa se jela kvůli výše popsaným okolnostem na tři okruhy a měla převýšení 1050 m. Kratší trasa měřila 15 km a závodníci překonali převýšení 380 m.

Fakt, že se závod jel na tři kola, měl i svá pozitiva – asi kilometr po startu vznikla na trati fans zóna, kde to opravdu žilo a doprovod a fanoušci tu mohli své závodníky vidět hned třikrát!

Vítězem závodu se potřetí za sebou stal Martin Stošek ze Symbio+ CE.Energy. ,,Jelo se mně hezky, trať se mi líbila, byly na ní pěkné technické pasáže… druhá část závodu se jela víc po asfaltu, což nebylo úplně ideální, ale v podmínkách, ve kterých pořadatelé museli trať vymyslet, to bylo celkově perfektní! A skvělé to bylo ve fans zóně, povzbuzovalo tam spousta lidí, takový malý svěťáček.” Jako druhý zvládl tři okruhy zajet Jan Fojtík, kterého stíhal celkově třetí David Bártek.

Nejrychlejší ženou v cíli byla Jana Pichlíková z Erste Premier Petr Čech mtb team, které se podařilo zvítězit na Zlínské 50 podruhé za sebou. Jana přijela do Zlína po úspěšném závodě v Ralsku. ,,Dnes jsem po včerejším náročném závodě a dlouhém cestování cítila únavu. Postupem času jsem se rozjela a jelo se mi dobře. Jsem moc ráda, že jsem svůj druhý start ve Zlíně opět zakončila vítězstvím. Na Zlínskou 50 se vždycky těším, je zde příjemná atmosféra, přátelští lidé a zdejší kraj mám moc ráda.“ Řekla po závodě dvojnásobná mistryně České republiky v maratonu a reprezentantka Jana Pichlíková. Druhé místo obsadila Monika Kučerová a třetí dojela Silvie Zvonková.

Na krátké trase zvítězil Pavel Dubčák před druhým Karlem Brudným a třetím Jaromírem Fuksou. V ženské kategorii byla nejrychlejší Adéla Pernická, druhá Anna Hudečková a třetí Michaela Brtníčková.

Před závodem se mohli bikeři i doprovod inspirovat při besedě s Martinem Stoškem a Janou Pichlíkovou. O doprovodný program se postaral také David Bártek se školou bikové techniky a nechyběla ani kultura v podobě hudebního dua Markéta Vodičková & Filip Vítů.

Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí v duchu fair play. Uspořádat letošní ročník Zlínské 50 bylo opravdu velmi náročné, díky zákazu vstupu do okolních lesů, přestavbě bývalého zázemí u Prioru a dalším komplikacím jsme se letos opravdu zapotili. Musím moc poděkovat všem, kteří nám fandí, podporují nás a drží nám pěsti. Moc si vážím pomoci mé rodiny a kamarádů, kteří neváhají přijet i z větších vzdáleností a podílet se na zajištění závodu. Dík patří také závodníkům, kteří nastoupili na start a poměřili své síly, sponzorům, bez jejichž pomoci bychom Zlínskou 50 nemohli uspořádat v takovém rozsahu a s takovým zajištěním, organizaci Živý Zlín a Zlínskému kraji, že nám pomáhají rozvíjet závod nás všech, závod Zlínská 50. Ještě jednou díky vám všem a už teď se těším až se s vámi všemi za rok ve Zlíně na Zlínské 50 potkáme!“ řekl hlavní organizátor Ondřej Kobliha.

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"