Zlínská 50

ZÁVOD HORSKÝCH KOL ZLÍNSKÁ 50 ZVE NA 11. ROČNÍK

ZÁVOD HORSKÝCH KOL ZLÍNSKÁ 50 ZVE NA 11. ROČNÍK

 

30. září letos pojedenácté ožije Zlín velkým cyklistickým závodem. Tradiční závod na ukončení sezony pod záštitou paní Dany Zátopové s předními českými jezdci i požitkáři v sedle kola, to je Zlínská 50! A jaké jsou letošní novinky?

 

 „Jsme moc rádi, že vás můžeme pozvat na další ročník Zlínské 50,” říká hned na úvod hlavní pořadatel Ondřej Kobliha. A letos tato věta rozhodně není klišé, protože chybělo málo a svátek horské cyklistiky se ve Zlíně vůbec nekonal. ,,Rozšíření nákazy Afrického moru prasat a s tím spojené rozsáhlé zákazy vstupu do lesů na Zlínsku a Luhačovicku nás přinutily změnit jak trasu, tak i samotné zázemí závodu. Původní trasa vedla z více než jedné třetiny zakázaným prostorem, navíc hrozilo velké riziko rozšíření nákazy... Nebylo tedy možné tradiční trasu zachovat. Se změnou trasy jsme museli řešit i přesun areálu startu a cíle do jiných prostor. Prioritou bylo zachovat start a cíl v centru Zlína. Nově bude mít Zlínská 50 zázemí u Sportovní haly Euronics, která je od původního areálu u Prioru co by kamenem dohodil. Bezplatné parkování v centru bude zajištěno.”

Závodníci si mohou vybrat ze dvou tras, které povedou lesy v okolí Hradu Malenovice a Tlusté hory. Kratší FITka bude mít 15 km a 380 m převýšení, delší trasa 42 km a 1050 m převýšení. Kvůli výše popsaným okolnostem se delší trasa pojede na 3 okruhy.

,,Chceme, aby to na Zlínské 50 pořádně žilo a aby si závod užili jak závodníci, tak jejich doprovod. Asi jeden kilometr od startu bude na trase umístěna FANS ZONA, kde budou hostesky rozdávat fandítka, bude hrát hudba a společnými silami podpoříme závodníky. Díky okruhům tak budou moci diváci a doprovod fandit a povzbuzovat své favority několikrát, bez toho aby museli přejíždět,” popisuje další novinky Ondřej Kobliha.

,,Rádi bychom opět přivítali přední české závodníky. Minulých ročníků se zúčastnili například reprezentanti a profesionální jezdci Jan Škarnitzl, Jan Hruška, Martin Stošek, Petr Vabroušek nebo závodnice Jana Pichlíková či Irena Berková. 

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem příznivcům a závodníkům za podporu. Přišlo nám nespočet pozitivních zpráv. Pořádání letošního ročníku nebylo jednoduché, jsem moc rád, že lidé oceňují naše nadšení a že mají náš závod rádi... To je náš motor. Ještě jednou moc díky!!!” dodává za tým pořadatelů Ondřej Kobliha.

Prezentace bude otevřena v den závodu, tedy 30. 9. 2018, od 8:30 do 11:00. K závodu se můžete přihlásit na www.zlinska50.cz nebo přímo na místě, taktéž do 11:00. Start dlouhé trasy je ve 12:00, start krátké trasy ve 12:10. Vyhlášení vítězů proběhne v 16:00.

 

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"