Zlínská 50

SOUHRN NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH INFORMACÍ

SOUHRN NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH INFORMACÍ

ZLÍNSKÁ 50 se pojede 1. října

-----------------------------------------

Letos netradičně v sobotu 1. října odstartuje závod horských kol pro širokou veřejnost Zlínská 50. Čtrnáctý ročník tohoto závodu přináší mnoho změn. ,, Rozhodli jsme se spojit náš závod se Dnem Zlínského kraje a využít tak krásného, reprezentativního a typicky zlínského prostředí pro zázemí závodu,´´ prozrazuje organizátor závodu Ondřej Kobliha.

Pořadatelé letos znovu připravili dvě trasy. Obě mají start i cíl u 21. budovy v areálu Svit ve 12 hodin. Delší trasa měří 46 kilometrů, je rozložená do tří okruhů a má celkové převýšení 1150 metrů. Kratší 18km trasa se jede na jeden okruh a má převýšení 480 metrů. Peloton projede zaváděcím okruhem a poté se vydá podchodem směrem k hale Datart a dále na trasu závodu v okolí Tlusté hory a Malenovic (trať zůstává s malou úpravou stejná jako v minulých letech).  V obou těchto podnicích je vypsáno celkem 14 kategorií. Bojovat se bude i v soutěži 3 až 5-ti členných smíšených týmů. V ní se budou počítat nejlepší tři časy v krátkém závodu. Zlínská 50 je součástí seriálu MTB král Hostýnek, do něhož patří ještě bikemaraton Drásal, Rohálovská 50, Hostýnská 50 a Rusavská 50.

Zlínské 50 se vždy mimo širokou veřejnost, pro kterou je závod primárně určen, účastní i významní profesionální jezdci a reprezentanti. V minulosti k nám zavítal olympionik Jan Škarnitzl nebo náš současný nejlepší maratonec Martin Stošek. Nechme se překvapit, kdo z české špičky se na Zlínské 50 objeví letos…

Do závodu se můžete přihlásit na www.zlinska50.cz do 22. září nebo v den závodu do 10:30 hodin.

Prezence se koná ve vestibulu Krajského úřadu ve Zlíně (21. budova) od 8.30 do 11 hodin. Vyhlášení vítězů proběhne v 16 hodin. Hned poté závodníky na pódiu vystřídá Mňága a Žďorp.

Rádi bychom na tomto místě vzpomenuli na paní Danu Zátopkovou, která čtyři roky držela nad naším závodem záštitu a která by letos 19. září oslavila 100 let.

Těšíme se na vás 1. října ve Zlíně!

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"