Zlínská 50

VÍTĚZI ZLÍNSKÉ 50 JSOU JAKUB ZEMENE A JULIE MALOŠÍKOVÁ

VÍTĚZI ZLÍNSKÉ 50 JSOU JAKUB ZEMENE A JULIE MALOŠÍKOVÁ

13. ročník závodu Zlínská 50 je minulostí. Hlavní závod měřil 46km a byl rozložen do 3 okruhů v blízkosti města. Díky tomu si na trať našlo cestu plno diváků. Kratší trasa byla 16 km dlouhá. V den závodu bylo nádherné podzimní počasí. Na start se postavilo 297 startujících.

 

V hlavním závodě složeném ze tří okruhů, který měřil 46 km s převýšením 1200 m, zvítězil nadějný závodník Jakub Zemene (D2 Mont Merida) v čase 1:43:19. ,,Do Zlína mě pozval můj trenér a organizátor závodu Ondřej Kobliha. V sobotu jsem jel závod v Ralsku a tak jsem nevěděl, jak na tom budu. Nohy naštěstí jely perfektně. Hodně jsme si pomohli s mým kolegou z týmu Markem Bartůňkem. Od startu jsme se snažili rozjet ostré tempo. Drželi se nás jenom David Bártek s Michaelem Zeťákem, kterým jsme se ale během závodu dokázali vzdálit. Jsem rád, že jsme během víkendu pro náš tým vybojovali další cenné vítězství. Ve Zlíně se mi moc líbilo, trať byla perfektně připravená. Rád bych vyzdvihl i diváckou kulisu, moc jsem si to užíval. Ve Zlíně se mi velice líbilo, určitě se sem zase vrátím.“

Na druhém místě dojel Marek Bartůněk (D2 Mont Merida) a třetí David Bártek (Amenity Extremsport Zlín).

Závod žen vyhrála Julie Malošíková (Cykloteam MXM Hulín). ,,Od začátku jsem zvolila svižnější tempo a už v prvním kopci jsem se probojovala na první místo. Na něm jsem dojela až do cíle. Tímto závodem už ukončím sezonu, takže jsem si moc přála tady vyhrát. Jsem moc ráda, že se mi to podařilo“ Druhá dojela triatlonistka Romana Gajdošová (Konrad Tools Team) a třetí Michaela Bojková (Bike 2000).

Na 16km trase obhájil loňské prvenství David Vašut (Bike Pro Racing, 37:37). Mezi ženami získala první místo za čas 55:53 mladá reprezentantka klubu TUFO Cyklo Základna Otrokovice Viktorie Erbanová.

 

Zlínská 50 byla ale i o zábavě. Na občerstvovací stanici hrála domácí cimbálová muzika.

V rámci doprovodného programu ukázal svoje umění David Bártek ve své bikové škole techniky.

 

Zlínská 50 2021 je tedy minulostí.

,,Rád bych poděkoval všem závodníkům za účast, pořadatelům a sponzorům za pomoc. Letošní ročník nám vyšel“. Řekl hlavní organizátor Ondřej Kobliha.

 

Zachovejte nám přízeň, těšíme se na vás 2. 10. 2022 na startu 14. ročníku Zlínské 50! 

 

Vaši pořadatelé Zlínské 50 :-)  

 

 

 

 

(FOTO: Leona Machálková, Petr Tvaróg, František Blaha, Milan Mikšík)

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"