Zlínská 50

13. ROČNÍK ZLÍNSKÉ 50 STARTUJE V NEDĚLI

13. ROČNÍK ZLÍNSKÉ 50 STARTUJE V NEDĚLI

Protože se start Zlínské 50 rychlým tempem blíží, dovolujeme si shrnout nejdůležitější informace:

 

V neděli 3. října v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 13. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Letošní novinkou je malá změna trati. 

Zázemí závodu se nachází pod Sportovní halou Datart. Závodníci se vydají do lesů nad Zlínem až k Hradu Malenovice a při cestě zpátky vystoupají k Majáku na Tlusté hoře. Delší trasa se jede na tři okruhy, měří celkem 46 km a má převýšení 1200 metrů. Méně náročnou variantou závodu je trasa dlouhá 16 km s převýšením 470 metrů, kterou zvládne zajet opravdu každý.

Příjemnou novinkou je drobná změna trati, která znamená, že se pojede víc v terénu. "Na přání bikerů jsme trasu vylepšili terénní smyčkou v lokalitě U Boudy,“ informuje Ondřej Kobliha, hlavní organizátor závodu. Jinak se závodníci mohou těšit na tradiční úseky na trati: průjezd kolem Hradu Malenovice, zlínský Maják, fanouškovská zóna... "Náš závod je určený pro širokou veřejnost, zvládne jej opravdu každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole. Převýšení i délka závodu je tomu uzpůsobena. Nikdo nemusí mít strach. V den závodu bude možnost přihlásit se na krátké trase do soutěže týmů."

Abychom podpořili dobrou a přátelskou atmosféru, bude občerstvovací stanici v Malenovicích hrát vizovická cimbálová muzika Ocún.

Především pro mladé závodníky bude připravena biková škola techniky pod vedením elitních závodníků Tomáše Ševců (vítěz Rohálovské 50 2021) a Davida Bártka.

Zlínská 50 je posledním závodem ze série MTB král Hostýnek. Do závodu se lze přihlásit na www.zlinska50.cz nebo na místě v den závodu do 10:30.

"Naším cílem je, aby se i ryzí amatér u nás cítil jako profesionál a odjížděl domů s dobrým pocitem" láká Ondřej Kobliha do Zlína na jeden z posledních závodů horských kol v letošní sezóně.

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"