Zlínská 50

ZLÍNSKOU 50 OVLÁDL TOMÁŠ VIŠNOVSKÝ

ZLÍNSKOU 50 OVLÁDL TOMÁŠ VIŠNOVSKÝ

12. ročník závodu Zlínská 50 přilákal v krásný podzimní den na start celkem 294 závodníků. 

 

V hlavním závodě složeném ze tří okruhů, který měřil 42 km s převýšením 1050 m, zvítězil Tomáš Višňovský (Česká spořitelna Accolade) v čase 1:43:36. ,,Od startu jsem jel svoje tempo. A už po deseti minutách v průběhu druhého kilometru jsem se probojoval do čela. Snažil jsem se být pozorný, protože trasa byla po nočním dešti hodně rozbahněná. Naštěstí pak v průběhu závodu už svítlio sluníčko, a tak se mi příjemně závodilo,” řekl po závodě ,,Višňa”.

 

Na druhém místě s odstupem šesti minut dojel Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team). Třetí dojel nadějný vsetínský jezdec Michael Zeťák. 

 

Závod žen vyhrála Libuše Prchalová z formace 4Ever Cyklo Bulis, první příčku brala za čas 2:36:16. Druhá dojela Markéta Odehnalová (Cykloteam Kolárna), bronz si do Kroměříže odvezla Veronika Brázdová.

 

Na kratší 15km trase zvítězil mezi muži David Vašut v čase 0:39:30 (BIKE PRO RACING) v těsném závěsu za ním Jan Hudeček 0:42:02 (TUFO CykloZákladna Otrokovice) a na třetím místě David Zonyga 0:43:35 (VRV Team). Mezi ženami zvítězila Julie Malošíková 0:49:42 (Cykloteam MXM Hulín).

 

Nesmíme zapomenout ani na zbylých téměř 300 závodníků, kteří se statečně prali s blátem na trati. Každý si zaslouží obdiv a respekt.

 

Vzpomněli jsme i na paní Danu Zátopkovou, která nad naším závodem držela 4 roky záštitu.  

 

,,Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí se v duchu fair-play. Rád bych poděkoval všem závodníkům, spolupořadatelům, sponzorům...” 

 

Zachovejte nám přízeň, těšíme se na vás 3. 10. 2021 na startu 13. ročníku Zlínské 50! 

 

Vaši pořadatelé Zlínské 50 :-)  

 

 

 

 

 

Foto: Petr Tvaróg

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"