Zlínská 50

TISKOVÁ ZPRÁVA - ZLÍNSKÁ 50 VÁS ZVE NA DALŠÍ ROČNÍK!

TISKOVÁ ZPRÁVA - ZLÍNSKÁ 50 VÁS ZVE NA DALŠÍ ROČNÍK!

 

V neděli 4. října odstartuje ve Zlíně tradiční závod horských kol pro širokou veřejnost Zlínská 50. Pro stávající pořadatele je to jubilejní 5. ročník. ,,Strašně rychle to letí, ještě nedávno jsme se snažili zachránit zaniknuvší závod Okolo Zlína a dnes už jedeme 5. ročník, je to neuvěřitelné!'' :-) říká ředitel závodu Ondřej Kobliha. 

Co bude letos nového? A co naopak zůstává jako loni?

Zázemí závodu vyroste opět pod Sportovní halou Datart. Zachován zůstává také okruhový charakter závodu. Krátká trasa se jede na jeden patnáctikilometrový okruh (380 m převýšení), dlouhá trasa pak měří 42 kilometrů a jede se na 3 okruhy (1050 m převýšení). Novinkou bude krátká pasáž ve sjezdu k Malenovicím. ,,Chtěli jsme mírně zpomalit rychlý sjezd, aby byl bezpečnější - našli jsme krásnou pěšinu a jsme přesvědčeni, že se závodníkům se bude líbit!!'' Jinak se závodníci mohou těšit na stejnou trasu jako v minulém roce, tedy na tradiční úseky: průjezd kolem Hradu Malenovice, zlínský Maják, fanouškovská zóna... ,,Náš závod je určený pro širokou veřejnost, zvládne jej opravdu každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole. Převýšení i délka závodu je tomu uzpůsobena. Nikdo nemusí mít strach. Druhou novinkou letošního ročníku je soutěž 3 až 5-ti členných týmů. Počítají se nejlepší tři časy na krátké trase. Přihlásit tým do této soutěže bude možno až v den závodu. 

Poslední novinkou letošního ročníku je zařazení Zlínské 50 do seriálu ,,MTB král Hostýnek”, která spojuje Drásala, Hostýnskou 50, Rusavskou 50, Rohálovskou 50 a nově i Zlínskou 50 v jeden společný seriál, který bude slavnostně vyhodnocen na Bikerském plesu v Prusinovicích.

Naším cíle je, aby si i ryzí amatér užil skvěle zorganizovaný závod a odjížděl domů s dobrým pocitem'' láká Ondřej Kobliha.

Tak jako i jiným organizátorům sportovních akcí nám dělají vrásky opatření okolo epidemie COVID-19. Chtěli jsme ale za každou cenu udržet tradici! Máme spoustu pozitivních ohlasů a zpráv, že se závodníci na Zlínskou 50 těší a to je pro pořadatele velký závazek. Venkovní sport je odborníky doporučován, zvyšuje imunitu a odolnost i proti této nemoci. Pokud by Krajská hygienická stanice nebo vládní nařízení rozhodly o zrušení závodu, garantujeme vrácení startovného v plné výši. Závodníci tak nemusí mít obavu, mohou se přihlásit předem aniž by se strachovali, že jim zaplacené startovné z tohoto důvodu propadne.

Rádi bychom vzpomenuli minutou ticha na paní Danu Zátopkovou, která čtyři roky držela nad Zlínskou 50 záštitu.

Na Zlínské 50 tradičně startují i hvězdy české cyklistiky. V minulosti to byl např. olympionik Jan Škarnitzl nebo náš současný nejlepší maratonec Martin Stošek. Nechme se překvapit, kdo z české špičky za Zlínskou 50 zavítá letos... 

 

plakat_zl_50_2020.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Naši partneři

Generální partner

Partner

Hlavní partneři

Partner Partner Partner Partner Partner

Partneři

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Dodavatelé

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner

Mediální partneři

Partner Partner Partner Partner"Zlínská 50 je podporována statutárním městem Zlínem a Zlínským krajem"